Kuivatamine ja säilitamine

Ravimtaimi ei pesta enne kuivatamist kunagi. Sellepärast korja kohtadest, kus pole tolmu. Kuivata korjatud taimed kohe pärast korjamist, võimaluse korral õhukese kihina traadist põhjaga raamil, paberil, papil või puukastis, aegajalt segades ja tingimata varjulises kohas, kaitstuna niiskuse ja tolmu eest (pööning!).

Ei tohi kasutada trükikirjaga paberit, millelt võib eralduda mürgist trükivärvi. Õige on kuivatamine pimedas (võib taimed katta paberiga).

Kuivatamisel peab säilima taime värv, lõhn ja maitse. Taim on kuiv, kui ta tundub käes katsudes kerge, õied ja lehed lagunevad kergesti, juured ja varred murduvad
krõpsuga, viljad ei kleepu kokku. Hea on kuivatada lehti ja pungi koos võrsetega, marju kobaratena, lehti lühikese rootsuga. Peenestatakse ainult kuivatatud taimi. Nii on kergem neid teistega segada.

Kõrvenõges, raudrohi ja varemerohi lõigatakse aiakääridega väikesteks tükkideks. Madara ja teised lehed võib käte vahel peeneks hõõruda.
Erand: Puuvõõrikut on parem lõigata enne kuivatamist, samuti taimede juuri.

Talveks säilitatakse ainult täiesti kuivi taimi. Selleks on kõige otstarbekam kasutada suletavaid karpe, paberkotte või purke,mis lasevad õhku läbi.
Vältike plastikkotte, teisi kunstlikest materjalidest nõusid ja plekkpurke! On soovitatav ravimtaimi valguse eest kaitsta (pimedad ruumid,värvilisest klaasist purgid!)
Nii saab ennast talveks varustada. Suurim ravitoime on aga siiski värskelt korjatud ravimtaimedel, eriti raskete haigusjuhtude korral.Pakend varustada kogumisandmetega.
Erinevad taimeosad säilivad õige kuivatamise ja säilitamise korral erinevalt: koor 3...4 aastat, õied 2...3, lehed 2, viljad 2, ürt 2...4 aastat.